A uplynulo dalších 14 dní…

a práce začala nějak stagnovat. Ale což, důležité je, že dům je ochráněný proti dešti, tak není kam spěchat. (Ale Vánoce se blíží..a to bychom již byli rádi v novém:))

Palubky01.JPG

Fotogalerie z palubkového šílenství:)

Abychom však začali, tak kde jsme minule skončili:

Tesaři dokončili svoji část vcelku bleskurychle. Opravili otvor pro nové okno, zakryli půl krovu hydroizolační fólií a navečer odjížděli. Další dny dotesali krovy kolem “budníků” a připravili pro zakrytí druhé půlky. Okolo oken se museli ještě dodělat palubky a to se jim moc nechtělo, ale když jsem stál pod nimi řka, že nemám co dělat, navrhli, že když jim to budu připravovat, tak to tam v mezičase dobouchají:) A tak bylo. Odjížděli v pátek odpoledne kolem čtvrté (chtěli dříve, ale trošku jsme jim šlápli na paty, ať to koukají dodělat) s tím, že je potřeba dodělat jeden “buďár”-palubky a pak to překrýt tou folií. Dodělávali jsme to sami za deště a řeknu Vám, tímto bych se neuživil…

Ale stihli jsme to a od pátečního večera do nedělního rána to bylo řádně prověřeno - pršelo bez přestávky. Tedy, to bylo načasování… A my jsme nemuseli vybírat vodu a konečně jsme se pořádně vyspali. V mezičase jsme vytvořili provizorní okna z plachty a zbytků latí a pohoda.

Další týden přijeli zalaťovat střechu a pak začali pokládat krytinu. O týden dřív, než jsme byli domluveni, takže jsme nestihli natřít všechny pohledové trámy. Holt to počká na nějaké odborníky na výšky, nebo dobrodince, co nám půjčí vysoký žebřík:)

Během týdne by měla být celá střecha pokryta a udělána klempířina. A budeme moci pokračovat uvnitř. Čeká nás zaizolování střechy, stropů, stavba příček, rozvody…nepřipomíná Vám to něco? To máte hřebíky, kladívka, lopaty….

Strecha06.JPG

Fotogalerie stavby střechy.

A ještě dostavba komína, protože se nám lehce zvýšila střecha a hlavně normy, které říkají, že komín musí být vysoký alespoň 65cm nad úroveň hřebene střechy. O zábavu postaráno. Několik dní už doma debatujeme, z čeho že tedy ten kousek (1,3m) doděláme. Nechte se překvapit, možná už se výběr blíží do finále:)

Příští týden si jedeme chvíli odpočinout na jih Moravy a pak se opět vrhneme do stavby, focení a informování:)