Anhydritové podlahy hotové:)

Povím Vám, že takový hukot, jako bylo lití podlah, jsem dlouho neviděl.

Ale abych nepředbíhal.)

Po necelém týdnu testování nového topení došlo k jeho odstávce. Zabalili jsme radiátory zpět do smršťovací fólie, aby nedošlo k jejich poškození a čekali. V pondělí 30.3. přijela firma na obložení wc. Bylo hnusné počasí a papír držící dlažbu a obkladačky pěkně promoknul. S Manželkou jsme se dopoledne vypravili obhlédnout kočárky a obkladačky do kuchyně (zajímavá kombinace, že?). Po poledni sedíce doma, ozvala se z patra ohlušující rána - spadl na zem právě jeden z těch rozmočených balíků dlažby a zůstala z něj krásná mozaika, kterou by dohromady asi nikdo nedal.. Odpoledne přijela avie s dodávkou podlahového polystyrenu - 10m3 (pár balíků to bylo:))

06_pricky.jpg

V úterý kdosi volá, že veze silo s materiálem na lití podlah - já v práci, co teď rychle? Naštěstí byl švagr doma (staví garáž), tak mohl asistovat a po poledni stálo silo na svém místě za zahradou!

Ve středu dopoledne byla akce wc úspěšně dokončena. Výsledek uvidíte ve fotogalerii.

Paralelně s obkladačem se nám ve středu sešli podlaháři a začali vyrovnávat podlahy, lepit dilatační pásky kolem zdí a připravovat vše na lití. Položili systémovou desku na podlahové topení - zprvu se jim nelíbila výšky odpadních trubek v koupelně, ale nakonec to zmákli bez problémů. Večer se ukázal pan Hron a položil trubku na podlahové topení.

Podlaháři slíbili, že se pokusí přijet na lití podlah co nejdříve, ale nevěděli, jak jim to vyjde. Nakonec vše dobře dopadlo…

V pátek - velká akce - v 7:15 přijelo auto plné lidí.. půlhodinka příprav, napojit přívod elektriky, vody, roztáhnout hadice na anhydrit, vyzkoušet, zda se šnek správně točí a silo “siluje” a v osm se to rozjelo naplno. Trošku nás pozlobila dodávka vody (zarostlé potrubí na zahradě), ale po přepojení na hlavní řád byl tlak ok. Za hodinku bylo hotovo! Nevěřil jsem svým očím, ale opravdu za hodinku byly všechny podlahy v celém patře kompletní. Ještě poslední dorovnání, doměření a patro se muselo zavřít, aby nikde natáhlo. Celých 24hod nevětrat, netopit, nechat zrát… Suma sumárum, lití podlah včetně příprav, úklidu a podepsání papírů trvalo tři hodiny. Chtěl jsem ty šikuly vyfotit v akci, ale měl jsem to vysloveně zakázáno. Báli se, aby nebyli poznáni nějakou tajnou službou:)

Na podlaze byla milimetrová vrstvička vody, která se do večera ztratila. V sobotu v jedenáct hodin jsme se poprvé prošli po podlahách a otevřeli okna. Krásná, čistá práce. Teď to bude pár týdnů zrát v ideálním počasí, co je venku:) Po vyschnutí se povrch přebrousí, penetruje a položí se krytina.

V průběhu dubna nás čekají elektrické rozvody, zásuvky, vypínače a všechna tahle proudová havěť. Ke konci měsíce přijede sádrokartonář na dodělání stropů a bude:)

Tak zas někdy “nanapsanou:)”

——————————Reklamní prostor——————————

www.anhydrit-podlahy.cz

—————————————————————————————-