Plány od architekta jsou špatně!!!

Po delší odmlce a krásné dovolené na Moravě se opět hlásíme se stavebními zprávami.

Vše tak nějak probíhá, jak se dá. Minulou sobotu přijel pan Oplíštil z Vyhnánova s euro okny, které byly na svém místě během dvou hodin. Na fasádně-střešní pořád čekáme, firma Roto si dává načas. Mezitím jsme se s manželkou pustili do stavby komína. Nikdo ze zedníků nemá čas… co zmáknou jiní, my taky:)

Už kdysi jsme přemýšleli, jakou podobu našemu komínu dáme. Objížděli jsme firmy, porovnávali ceny a když jsme zjistili, že náš vysněný komín barvy červených cihel s bílou spárovačkou by vyšel na cca 13tisíc, tak jsme se rozhodli pro “omítkový” vhled. Nadstřešní část bude z betonových bloků a povrch natažený omítkou barevně sladěnou s fasádou. Cenový rozpočet cca do 3tisíc. (rozdíl, že?)

A tak jsme se do něj pustili jednoho čtvrtečního odpoledne. Ubourali jsme starý o několik řad rozpadajících se cihel, očistili, zavrtali roxory do starých cihel tak hluboko, jak jen vrták dovolil a založili první blok pěkně do betonu. Nechali pár dní zavadnout a poté postupně lepili jeden blok za druhým a provazovali v rozích roxorem a rohy zalévali řídkým betonem. Komín jak vínko:) Teď nás čeká vylití vrchní betonové desky, zateplení a oplechování, a je to:) (a příští rok, až bude hotová omítka, dostane i náš komín finální barevnou podobu). Komín (skoro) vyřešen!

Ale co se jednoho dne nestalo. Na staveništi jsme uklidili a začali tak nějak “simulovat” zdi jednotlivých místností pomocí latí. A k našemu překvapení jsme zjistili, že komín není tam, kde plány ukazují a tudíž i tesaři (kteří se řidili komínem) špatně podepřeli vaznici trámem a ten nám teď stojí v místě vstupu do koupelny. Jaké překvapení… nejdřív někoho rozpůlit, pak rozčtvrtit…ale co naplat. Vzali jsme metr, zaměřili novou pozici komína (kterou si pan architekt špatně zaměřil) a sloupků a dali si jeden večer pěkně zabrat, abychom to celé převymysleli…

planky1.JPG

(trošku papíru, nůžky, barevný papír… poznáte zdi? postel? dveře?)

A výsledek?

- dětský pokoj asi od 30cm kratší

- vstupní dveře se budou spolu se dveřmi do pokoje trošku “prostorově” prát

- na chodbě bude divný výkus (jinak by byla chodba uzká)

- do koupelny nemůžeme dát zašupovací dveře(což je možná i plus - ušetříme)

- jediný možný vstup do obývacího pokoje a to přes jídelnu

- menší obývák

a na konec: tři pozitiva jsme našli

+ širší kuchyň právě o těch 30cm z pokojíčka

+ do jídelny by se nám měla pohodlně vejít rohová lavice

+ do ložnice se krásně vejde celá skříňová stěna (na úkor obývacího pokoje)

Co víc k tomu dodat? To snad ani zkontrolovat nejde, prostě se zasmějeme, popřemýšlíme, jak z toho špatného vymyslet něco dobrého a jedeme dál, ne?

planky3.JPG

Takže teď vymyslet, jak tlusté které zdi uděláme, spočítáme a objednáme materiál. A snad se zase trošku pohneme z místa:)

Tak zase někdy…