Poslední přípravy (foto)…

Omlouvám se všem dychtivým po nových informacích, ale od doby, co nemáme střechu, nemáme pořádný internet a tudíž až internet v práci to jistí…
Vše započalo, jak bylo plánováno, minulý víkend šla střecha dolů i se vším, co překáželo v cestě novému bydlení. Ale pěkně popořádku, poslední informace z příprav…

  • prelozka3.JPGČEZ dostál všemu, co slíbil a tak je vedení přeloženo a my jsme úplně “oddrátovaní”. Jediní v ulici! (Mrzí mě, že s ČEZmeny nebyla trošku rozumná řeč, nemuseli jsme mít na zahradě nový sloup a i sousedi mohli býti bez drátů…). Přijeli za pět minut dvanáct, tzn. ve středu 9. července. Během tří hodin bylo vše hotovo.
  • zakladyII-05.JPGZáklad je již kompletní, silné paže pracovaly během časů i nečasů, pršelo na nás, fučel vítr či svítilo slunce - my se však nedali a základy dokončili. Metr hluboko v zemi sedí horda betonu proložená žulovými kameny a betonovými bloky, co se kde našly. Na ní jsme usadili první řádku ztrátného bednění a nechali přes noc trošku zatuhnout. Druhý den to už pěkně odsýpalo od ruky a základ se podařil  dobetonovat do správné výšky. Pár dní tuhnutí a již mistr základu Jiřík běhá s bucharem a udusává hlínu, aby se nám beton nepropadl. Na to vrstva štěrku, kari sítě a může se betonovat podkladový betonek. Úkol splněn:)
  • Strejda, borec, nám kdysi nabídnul, že nám zapujčí vrátek, abychom nemuseli stěhovat ty hordy materiálu nějakým krkolomným způsobem do patra. My měli naplánovanou stavbu šikmé plošiny, ale když to vidím teď, bylo by to něco šíleného. Stavba mu šla pěkně od ruky a druhý den navečer už stál funkční vrátek na svém místě u balkónu. Ale ty hodin práce, přemýšlení, svařování, řezání, vrtání, šroubování…moc děkujeme!