Stavíme:)

Dneska už Vám konečně naservírujeme informace a fotografie z doby právě probíhající:)

staveni12.JPG

Zedníci mají plné ruce práce, a to už od 14.7. kdy poprvé přijeli.

V pondělí 14.7. kolem deváté omrkli provizorní střechu a řekli, že musí dolů, stejně jako starý beton, co na půdě zůstal. Ještě dočistit kraje pro nový věnec, rozřezat a sundat staré železo-překlady, prostě udělat pořádek. Vylili podkladový beton do nového schodiště a mazali domů vázat železo na věnce.

V úterý se již rozdrnčela motorovka a zedníci začali připravovat šalování na věnce. Z venku přizdili věncovky, zevnitř připravili šalování z prken a nechali do čtvrtka zavadnout.

Ve středu byl na stavbě klid, zedníci váží v Borové železo do věnců. A jelikož máme věnce dva, propojené asi desíti sloupky, tak mají o práci postaráno.

Čtvrtek: ráno přijeli s matesem, přivezli hotové železo, položili a zalili.

Sobota: odstraňujeme prkenné šalování, čistíme věnce, vozíme přes dvě palety bloků do patra.

Následující týden 21.-27.7.: zedníci vyzdívají bloky a připravují na druhý, zpevňující věnec. Ke konci týdne jsou již půlštoky hotové a začínají se objevovat první náznaky otvorů pro okna a dveře.

Úterý 29.7.: odpoledne je již hotový první štít a máme již první vizi, jak to asi bude vypadat. Mezitím voláme tesařům a domlouváme termín na krov. Prý to bude na plánu hned další týden. Super:)

Středa 30.7.: zedníci mají hotovo, dozdili otvory pro okna zepředu a další dva štíty. Teď už je to na tesařích, kteří mají přijet v pondělí.

A my teď musíme namořit a natřít podhledové palubky a dopřipravit zbytek prken na krovy, máme na to víkend.