Vánoce za dveřmi a my to opět rozjíždíme!

Blíží se Vánoce a nám se zase podařilo trošku rozjet stavbu.

Za poslední měsíc se firmě Gene konečně podařilo najít svůj zapomenutý balík s našimi okny a už jsou na svém místě. Montáž trvala dva dny, ale zmákli to a krásně! A důležité je, že už nám do domu nefouká:)

05okna.JPG

V dalších dnech jsme se pustili… do stavby dělící zdi na schodišti mezi bytem v přízemí a podkrovím. Místo poslední řádky jsme vylili věnec na zpevnění a zaklopili na lepidlo betonové překlady (PZ desky). A máme základ pro podlahu budoucímu WC (na vysvětlenou: ze starého schodiště jsme udělali komůrku na krabice a nový stop je podlahou naší nové trůnící místnosti). Další drobnost za námi.

A to nejlepší nakonec. Konečně se mi podařilo ukecat zedníky z letní akce, aby se na nás přišli podívat. A hlavně i na vnitřní příčky, podlahy, schodiště a omítky. Nebudou prý dříve stavět, dokud nebude zatepleno (aby jim nemrzly prstíky a lepidlo:)) a tak si sehnali sádrokartonáře, který je ochoten přijít těsně před Vánocemi a dorazit to po Novém roce. Jak úžasné… Dostali jsme za úkol v místnostech, kde chceme aby byly vidět kleštiny, udělat provizorní stropy. Tak jsme jedno sobotní odpoledne rozebrali hromadu prken, “odkůrovali” a večer už jsme měli krásný provizorní strop, na který se zavěsí sádrokartonové podhledy. Nejprve jsme tedy přemýšleli o palubkovém stropu, ale doslechli a dočetli jsme se, že časem dřevo ztmavne. Ale v podkroví každý kousek světla dobrý:)

Máme slíbeno, že zítra 17.12. by měli naběhnout, tak uvidíme:)